Kúpila som kvet.

Autor: Eva Babinová | 29.6.2011 o 10:14 | Karma článku: 14,69 | Prečítané:  2349x

Chystala som oslavu. Manžel mal narodeniny a aj keď to neboli okrúhle, nachystala som si plán, ako ho prekvapiť, no prekvapená som bola nakoniec  ja sama.  

Vedela som presne, čo budem variť. Darček bol doma už aj zabalený skoro mesiac a tak som  v deň D vyrazila z roboty skôr. Nakúpila som, uvarila, nachystala stôl a mala som ešte aj dosť časovej rezervy, ktorú som teda využila na prechádzku s našou fenkou. Tešila som sa. Vedela som, že bude mať radosť keď príde a uvidí to prekvapenia. Aj darček sa podaril. Po dlhom čase sa mi podarilo zohňať knihu, ktorú dávno chcel.

Na ceste z prechádzky som zmenila pôvodnú cestu a šla okolo kvetinárstva. Kvety mám rada. Manžel to vie, občas mi donesie kyticu či kvet len tak pre radosť. Ani neviem ako a urobila som rýchle rozhodnutie. Šla som dnu, vybrala bielu ružu, zaplatila a šla domov.

Kvety kupujem pre kamarátky,keď idem na návštevu, známim k narodeninám a teraz som kúpila svojmu mužovi, nič zvláštne som na tom nevidela.

Keď sa vrátil z roboty, bol naozaj prekvapený. Večera mu chutila, rozprávali sme sa, smiali, bolo vidieť, že ho to veľmi potešilo a ja som bola spokojná. Kým otváral fľašu vína, šla som po darček a ružu, pristúpila som k nemu, zablahoželala a podala veci.

Vtedy sa to stalo. Bol zaskočený. Chvíľu pozeral a potom len dodal: „ To je prvykrát v živote, čo som dostal kvet." - objal ma a nebolo pochýb o tom, že je úplne spokojný.

Úprimne, zaskočená som ostala ja. Kúpila som kvet. Pre radosť, z lásky. Kúpila som ho človeku, ktorý je súčasťou mňa. Človeku, ktorý mi kúpi kvety niekoľkokrát do roka a ja som to urobila po prvykrát a videla som, ako ho to dojalo, potešilo. Jeden kvet, ktorý nás spojil zase o niečo bližšie. Život je o maličkostiach a kvety vedia robiť naozaj malé zázraky.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?