Záviďme si, ale od srdca.

Autor: Eva Babinová | 7.7.2014 o 13:55 | Karma článku: 4,33 | Prečítané:  528x

Už dávno sú preč časy, keď väčšina ľudí mali v živote skoro to isté. Dnes jeden má viac, druhý menej a tretí má skoro úplne všetko. Zmena, ktorá nastala v našom svete je viditeľná, je všade a týka sa všetkého. Tým, že sa zmenili naše životy, zmenili sme sa aj my. Úprimne, ľudská zmena však dopadla veľmi zle.

Vytratila sa ľudskosť. Máme radosť z nešťastia iných, ak nemusíme, nepomôžeme, ale očakávame, že ak budeme potrebovať pomoc my, nájde sa niekto kto pomocnú ruku podá. Sťažujeme sa, že nemáme peniaze, nemôžeme na dovolenku, nemôžeme kúpiť toto či tamto a tí čo kupujú, chodia hoc na obyčajné výlety na bicykli, tým nie je dopriate. Áno sú výnimky, ktoré prídu k peniazom, majetkom nie príliš čistou cestou, ale teraz práve týchto ľudí na mysli nemám.

Prestali sme sa radovať z maličkosti. Nestačí nám zdravá a spokojná rodina, nestačia nám úsmevy našich detí, ani pohodové manželstvo. Chceli by sme veľa, najlepšie všetko. A keď to nejde, sme zúfalí, nešťastní, stratení vo svete, ktorý nám príde tak nespravodlivý, lebo iní majú a my nie. Závisť sa stala súčasťou našich životov a ničí všetko čo sme prestali vnímať. Krachujú manželstvá, dlhoročné kamarátstva, na deti je vyvíjaný tlak, ponáhľame sa. Chceme stihnúť všetko, chceme vlastniť veľa, chceme zažiť čo najviac a vo finále stratíme všetko a ostane sklamanie a bolesť.

Záviďme si, prečo nie. Veď závisť je ľudská vlastnosť, ktorá tu bola od nepamäti. No robme to tak od srdca. Záviďme kamarátke, že má fungujúcu rodinu a ak to náhodou nedopadne mne či Tebe, ale zo vzťahu vzišli deti, tešme sa, že máme zdravé deti. Ak ide niekto z blízkeho okolia na dovolenku do zahraničia a my práve nemôžeme, záviďme a prajme, lebo sme zdraví a môžeme vziať aj obyčajný bicykel a ísť na výlet s rodinou, sami či s kamarátmi a užiť si to inak. Ten príjemne prežitý čas a zážitky nezávisia od konta v banke, ale od toho ako si to urobíme sami.

Moja najlepšie kamarátka odlieta za pár týždňov s rodinou do môjho srdu blízkeho New York(u), nemôžem ísť. Som na rodičovskej a taká dovolenka teraz neprichádza do úvahy. New York milujem, bola som, precestovala som a viem, že sa tam raz vrátim. Závidím kamarátke, že odlieta, ale prajem jej to. Nejde prvýkrát, ale teší sa ako malé dieťa a ja s ňou. Postačí mi vidieť zase čerstvé fotky, ktoré donesie. Som zdravá, mám zdravé dieťa a manžela a leto pred sebou. Urobíme si dovolenku podľa možností, nad šálkou dobrej studenej kávy si pozriem potom fotky a vypočujem kamarátku ako si to užili a ona vypočuje mňa a bude závidieť, že sme si to užili podľa vlastných možností. No tá závisť nebudem ani na jednej strane neprajná, práve naopak. Bude taká priama od srdca, že sme každá zažili niečo iné a z pohľadu tej druhej zaujímavé. Niečo čo spojilo zase rodiny, že sme mohli tráviť spoločne čas a do albumov pribudnú nové spomienky.

Nájdime v sebe tú stratenú ľudskosť, doprajme si navzájom a tešme sa. Čas letí veľmi rýchlo a utápať sa v závisti je mrhanie drahým časom, ktorého máme tak málo. Záviďme si od srdca a hľadajme pozitívne veci u seba. Každý totiž máme niečo čo je nenahraditeľné a práve rodina a kamaráti nám za tú malú závisť no prajnosť stoja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ťažší deň na Tour som nezažil. Sagan sa o zelený dres môže obrať už len vlastnou chybou

Po troch alpských etapách odstúpili piati výborní šprintéri.

ŽENA

Nie všetci v porne vzdychajú dobrovoľne, mení sa však k lepšiemu

Smrť piatich herečiek vyvolala otázky.

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.


Už ste čítali?