Moje menej slušné ja.

Autor: Eva Babinová | 18.8.2014 o 8:43 | Karma článku: 4,76 | Prečítané:  1134x

V zásade som slušný človek, bola som vychovávaná k poslušnosti, niekedy až príliš, keď sa tak obzriem do minulosti. Na svojej slušnosti nechcem meniť nič, ale občas poruším pravidlá či už etického kódexu, rodičovskej výchovy a nepríde mi na tom nič divné, pretože ten kto tvrdí, že dodržuje úplne všetko jednoducho klame!

Kým som nemala vodičský preukaz, bola som vcelku slušný človek, ktorý vulgárne slovo povedal len v chvíľach, ktoré mi spôsobili fyzickú bolesť. No za volantom sa stane hriešnikom snáď každý. Je jedno v ktorej krajine šoférujete, pretože niekoľko ( hľadám teraz slušný výraz) magorov sa nájde po celom svete viac než dosť. Kým som nemala dcéru, zanadávala som si v duchu, no vzhľadom na to, že teraz cítim potrebu chrániť a byť stabilným prístavom pre svoje dieťa, zanadávam nahlas. V aute ma okrem mňa a môjho manžela či iného dospelého človeka, ktorý je spolujazdec nikto iný nepočuje, ale občas i môj muž vyvalí oči, kde na isté výrazy chodím. Priznám sa neviem. Viem len to, že ak mi niekto z vedľajšej cesty nedá prednosť, prípadne si nejaká žena upravuje make-up i keď dávno svieti zelená ( a pritom ja ako žena dbám tiež o to, aby som bola upravená, ale skontrolovať sa v zrkadle dá aj pred výstupom z auta) a tých príkladov by bolo viac, tak skutočne vypadne zo mňa čosi, čo ma dámou nerobí. Ak mi za chrbtom sedí dcéra, netvrdím, že občas nenadávam, len si uľavím potichu a slušnejšie. Nech si ešte užíva detskú nevinnosť a nevedomosť. Veď život ju raz naučí.

Moja dcéra má od narodenia svoj harmonogram, hlavne čo sa spánku týka. Spánok je zdravý, ona je spáč a pre mňa to je čas kedy potrebujem urobiť niečo doma a potom si čo to ukradnúť i pre seba na niečo čo baví mňa. Lenže sú chvíle keď to nedodržíme a poriadne to prešvihneme. Keď robíme grilovaciu párty, či ideme niekam na párty my, neženiem sa domov ako prvá, práve naopak. Že mi dieťa ešte o 23:00 behá po záhrade, neriešim. Prečo aj? Veď toto nie je častá záležitosť a potrebujem požiť i ja s manželom. Spýtavé pohľady niektorých proste nevnímam, väčšinou sú to tí, čo ešte deti nemajú prípadne merajú dvojakým metrom. Moja dcéra si užíva večerné behanie a keď je spokojná ona, som i ja. A občas musím myslieť aj sama na seba, lebo milujúcim rodičom som, ale mám stále právo žiť i ja.

Že občas vyhodím nedojedené jablko do trávy i keď odpadkový kôš je neďaleko, ale mne sa tých pár krokov robiť nechce, vyriešim v sebe tým, že triedim a skutočne poctivo triedim odpad. Prejdem skratkou po tráve, pretože každý ušetrený čas pri zhone s dieťaťom je proste šanca k niečomu inému, ale zároveň sama vysadím zeleň keď je príležitosť. No musím nejako sama v sebe uchlácholiť to moje druhé ja, pretože v zásade som slušný človek, ale porušovať pravidlá v rozumnej miere a za určitých okolností mi svojím spôsobom uľahčuje život a zároveň odbúrava stres.

Mám svoje druhé ja, uľahčuje mi život v určitých situáciách a odbúrava stres. Než kričať na tých, čo nemôžu za to, že vodičák dnes dostane každý ( zase hľadám slušné slovo) jedinec, prípadne sa báť ohovárania, že čo som za rodiča keď moje dieťa behá vonku i keď má dávno spať....poruším pravidlá a je mi ľahšie na duši. A tých, čo riešia, neriešim ja. Prípadne si len v duchu ponadávam a idem zase od znova. Veď lepšie takto, než by sa za pár rokov zo mňa stala ufrfľaná starena, ktorej vadí úplne všetko, prípadne ma skolil infarkt z nahromadeného stresu v duši.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ťažší deň na Tour som nezažil. Sagan sa o zelený dres môže obrať už len vlastnou chybou

Po troch alpských etapách odstúpili piati výborní šprintéri.

ŽENA

Nie všetci v porne vzdychajú dobrovoľne, mení sa však k lepšiemu

Smrť piatich herečiek vyvolala otázky.

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.


Už ste čítali?