Nebyť dokonalá sa oplatí.

Autor: Eva Babinová | 20.11.2014 o 17:54 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  1168x

Trend dnešného sveta, byť všade, stihnúť všetko, vedieť všetko, prípadne sa tváriť, že všetko vieme, byť dokonalí v práci i doma, budovať kariéru a starať sa o rodinu. Dalo by sa toho opísať oveľa viac, ale všetko by bolo len radenie sa do kritérií, ktoré vymyslel kto?

Musíme stihnúť všetko, ale vlastne nestíhame nič. Žne majú psychológovia a psychiatri, pretože frustrácia z toho, aké sme nedokonalé nás vedie pomalou, ale istou cestou do pekla. Sily stále sú, o tom žiadna, len svedomie sa ozýva a jak plynie čas, jej hlas je silnejší a silnejší až jedného dňa prekričí celé nás. Zázračné pilulky, ktoré zlepšia sebavedomie, či zlepšia náladu, prípadne iné formy záhuby nie sú však riešením. To určite každá z nás dobre vie. I tak však držíme krok s dobou za cenu vlastnej spokojnosti a vlastného zdravia.

V práci som budovala kariéru i ja. Doma varila, upratovala a budovala hniezdo na založenie rodiny, ktorá rokmi prišla. V čase keď som odchádzala na materskú dovolenku som sa bila so šťastným očakávaním prvého potomka a smútkom, že roky budovania slušnej pracovnej pozície pôjdu do hája, pretože budem doma. Kto zažil, vie.

Keďže doba je tvrdá, obraz vytvorenej dokonalosti niekým, koho neviem ani meno, zvíťazil. Starala som sa o potomka, domácnosť, pracovala, pretože rozum nedovolil, aby som roky práce pustila k vode a bola na viacerých miestach naraz. Lenže pocit slávy sa nedostavoval, skôr naopak. Bola som všade a nikde. Výsledky v daných oblastiach neboli zlé, ale neboli také, aké by som chcela.

A tak som povedala zbohom niečomu, čo ma neuspokojovalo, pretože skutočne nemusím mať všetko a vlastne ani neviem chodiť v rade. Pocit spokojnosti v mojom živote nabral väčšiu váhu, pretože nerobím všetko naraz a hneď, ale plánujem. Venujem sa pár veciam denne a pocit, že nie som všade mi nechýba, pretože výsledky postupného plánovania sú lepšie ako spôsobený chaos v duši.

Slepo kráčame za trendami, s ktorými ani nesúhlasíme, ale keď to robí ten či onen...Zabudli sme na podstatnú vec. Zabudli sme na vlastnú spokojnosť. A aby sme v tom živote nemali len samé chmúri, je načase nájsť sám seba a pracovať na tom, aby sa spokojnosť v duši zase objavila a bola súčasťou nášho života. Držím palce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?