Odborníci na všetko.

Autor: Eva Babinová | 6.7.2017 o 16:28 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  752x

Osobne uznávam všetkých, ktorí uznávajú celoživotné vzdelávanie. Osobne si myslím, že človek by sa mal učiť celý život, pretože je toho toľko, čo môžeme spoznávať, učiť sa a objavovať. 

Osobne však uznávam i názory iných a vážim si rady, ktoré dostávam a dokonca i tie, s ktorými sa nestotožňujem. 

Veľmi si však vážim slušnosť. Všetko sa totiž dá vysvetliť, povedať, oznamovať i slušne. A tu vlastne narážam. Narážam na ľudskú zlobu, ľudskú hlúposť a ľudské ego.

V jednej nemenovanej skupine, ktorá sa špecializuje na určitú psiu rasu, ma nadvihla ľudská zloba zo stoličky tak vysoko, že som to predychávala pár dní. Ani som nevedela koľko odborníkov sa v danej skupine skrýva. Žiaľ, nemyslím to vážne, ale ironicky.

Milovníci toho plemena, tí odborníci by kľudne zaživa ukrižovali kotnú sučku len preto, že nemá papiere a jej majiteľov spolu s ňou. Strhla sa neskutočná debata, ospravedlňujem sa, použila som zle slovo, lebo od debaty to malo dosť ďaleko. Strhla sa neskutočná sieť urážok, narážok, rád a poučovania o tom, čo majiteľ psa zle urobil, že fena je vlastne len orech (vyzerá tak ako to plemeno vyzerať má, len žiaľ nemá papiere) a ešte nenarodené šteňatá mali diagnostikované vážne choroby a predurčený osud čo ich určite čaká a neminie. Ak nezomrú na jednu z tých chorôb, ktorú títo odborníci určili, tak isto skončia v útulku, pretože tam vlastne končia všetci nechcení, bezpapieroví psi. 

A milý čitateľ, bez preháňania, tí odborníci, ktorí svojich psov neuveriteľným spôsobom ťahajú po výstavách a nútia psov, aby príliš nepribrali, aby mali ten správny strih, vedeli zaujať isté pózy a kopec iných nezmyslov, čo sme vymysleli my ľudia. Lenže aj tí odborníci sami pripúšťajú svoje sučky k páreniu , pretože zo šteniatok majú zisk, ktorý rozhodne nie je malý a chovná a vystavovaná sučka vlastne šteňata mať musí. Lenže to je správne, pretože ich šteňatá majú papiere. A nech sa im nikto neopováži tvrdiť niečo iné.

Osobne súhlasím s tým, že akékoľvek zviera, hlavne teda pes, keď už píšem tento príspevok o nich, ktorý má papiere, je lepšou zárukou toho, že viete do čoho idete. Máte rodokmeň, takže žiadne párenie medzi príbuznými, záznamy zdravotného stavu predkov i rodičov a podobne. To všetko beriem, to všetko chápem a súhlasím s tým. Lenže ani im sa choroby nevyhýbajú. I papierový psi ak narazia na nezodpovednosť človeka, končia v útulku či na ulici. Lenže o tom už odborníci nehovoria.

Mrzí ma len to, čo dokážeme. Máme dar, ktorý okrem nás ľudí nemá žiaden živý tvor. Vieme rozprávať, komunikovať. A práve slovami dokážeme toľko ublížiť, ponížiť, zadupať niekoho pod zem len preto, že ten človek má svoje hodnoty, svoje postoje, názory a iných okolo seba necháva voľne žiť.

Ži a nechaj žiť. Na toto my ľudia zabúdame. Sú z nás odborníci v každej oblasti i bez celoživotného vzdelávania sa. Žiaľ je to tak. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ťažší deň na Tour som nezažil. Sagan sa o zelený dres môže obrať už len vlastnou chybou

Po troch alpských etapách odstúpili piati výborní šprintéri.

ŽENA

Nie všetci v porne vzdychajú dobrovoľne, mení sa však k lepšiemu

Smrť piatich herečiek vyvolala otázky.

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.


Už ste čítali?