Odborníci na všetko.

Autor: Eva Babinová | 6.7.2017 o 16:28 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  715x

Osobne uznávam všetkých, ktorí uznávajú celoživotné vzdelávanie. Osobne si myslím, že človek by sa mal učiť celý život, pretože je toho toľko, čo môžeme spoznávať, učiť sa a objavovať. 

Osobne však uznávam i názory iných a vážim si rady, ktoré dostávam a dokonca i tie, s ktorými sa nestotožňujem. 

Veľmi si však vážim slušnosť. Všetko sa totiž dá vysvetliť, povedať, oznamovať i slušne. A tu vlastne narážam. Narážam na ľudskú zlobu, ľudskú hlúposť a ľudské ego.

V jednej nemenovanej skupine, ktorá sa špecializuje na určitú psiu rasu, ma nadvihla ľudská zloba zo stoličky tak vysoko, že som to predychávala pár dní. Ani som nevedela koľko odborníkov sa v danej skupine skrýva. Žiaľ, nemyslím to vážne, ale ironicky.

Milovníci toho plemena, tí odborníci by kľudne zaživa ukrižovali kotnú sučku len preto, že nemá papiere a jej majiteľov spolu s ňou. Strhla sa neskutočná debata, ospravedlňujem sa, použila som zle slovo, lebo od debaty to malo dosť ďaleko. Strhla sa neskutočná sieť urážok, narážok, rád a poučovania o tom, čo majiteľ psa zle urobil, že fena je vlastne len orech (vyzerá tak ako to plemeno vyzerať má, len žiaľ nemá papiere) a ešte nenarodené šteňatá mali diagnostikované vážne choroby a predurčený osud čo ich určite čaká a neminie. Ak nezomrú na jednu z tých chorôb, ktorú títo odborníci určili, tak isto skončia v útulku, pretože tam vlastne končia všetci nechcení, bezpapieroví psi. 

A milý čitateľ, bez preháňania, tí odborníci, ktorí svojich psov neuveriteľným spôsobom ťahajú po výstavách a nútia psov, aby príliš nepribrali, aby mali ten správny strih, vedeli zaujať isté pózy a kopec iných nezmyslov, čo sme vymysleli my ľudia. Lenže aj tí odborníci sami pripúšťajú svoje sučky k páreniu , pretože zo šteniatok majú zisk, ktorý rozhodne nie je malý a chovná a vystavovaná sučka vlastne šteňata mať musí. Lenže to je správne, pretože ich šteňatá majú papiere. A nech sa im nikto neopováži tvrdiť niečo iné.

Osobne súhlasím s tým, že akékoľvek zviera, hlavne teda pes, keď už píšem tento príspevok o nich, ktorý má papiere, je lepšou zárukou toho, že viete do čoho idete. Máte rodokmeň, takže žiadne párenie medzi príbuznými, záznamy zdravotného stavu predkov i rodičov a podobne. To všetko beriem, to všetko chápem a súhlasím s tým. Lenže ani im sa choroby nevyhýbajú. I papierový psi ak narazia na nezodpovednosť človeka, končia v útulku či na ulici. Lenže o tom už odborníci nehovoria.

Mrzí ma len to, čo dokážeme. Máme dar, ktorý okrem nás ľudí nemá žiaden živý tvor. Vieme rozprávať, komunikovať. A práve slovami dokážeme toľko ublížiť, ponížiť, zadupať niekoho pod zem len preto, že ten človek má svoje hodnoty, svoje postoje, názory a iných okolo seba necháva voľne žiť.

Ži a nechaj žiť. Na toto my ľudia zabúdame. Sú z nás odborníci v každej oblasti i bez celoživotného vzdelávania sa. Žiaľ je to tak. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Mayová prehrala dôležité hlasovanie o brexite

Proti návrhu zákona sa vzbúrili poslanci Konzervatívnej strany.

TECH

Na Jupiteri sa deje čosi zvláštne, Veľká červená škvrna sa zmenšuje

Vedci pracujú na trojrozmernom modeli najznámejšej búrky.


Už ste čítali?